مشاوره زناشویی

  • مشاوره زناشویی چیست و به چه معناست؟ (مطالعه مقاله)
  • 7 دلیل برای یافتن و ضروریت مشاوره زناشویی؟
  • چرا باید روابط زناشویی و همسرداری را جدی گرفت؟
  • بهترین راه حل برای پاسخ سوالات زناشویی و حل مشکلات همسرداری کدام است؟
  • مشاوره جنسی چه ارتباطی با روابط زناشویی دارد؟

ما در این مقاله همانند مقاله مشاوره جتسی چیست؟ می خواهیم به تمام سوالات عزیزانی که با مشاوران کاردیتو تماس گرفته اند و پاسخ سوالات زناشویی و مشاوره گرفته اند پاسخ دهیم و هدف اصلی را در این مقاله این گذاشتیم که چرا و به چه دلیل به مشاوره زناشویی نیاز داریم لطفا تا انتهای مقاله را مطالعه نمایید.

7 دلیل برای یافتن مشاوره زناشویی

ظاهراً میزان مشاوره ازدواج در حال کاهش است. در این آمار 50 درصد از ازدواج های اول به طلاق ختم می شوند، اما هنگامی که طلاق اتفاق می افتد، برای بزرگسالان و کودکان نیز مشکلاتی ایجاد می کند. برای بزرگسالان، طلاق می تواند یکی از استرس زا ترین وقایع زندگی باشد.

تصمیم مشاوره طلاق غالباً با نگرش و عدم اطمینان درباره آینده روبرو می شود. اگر کودکان درگیر شوند، ممکن است اثرات منفی از قبیل انکار، احساس ترك، عصبانیت، سرزنش، گناه، مشغله آشتی و عمل را تجربه كنند. در حالی که ممکن است طلاق برای بعضی از افراد ضروری و سالم ترین انتخاب باشد، برخی دیگر می توانند سعی کنند از آن جلوگیری کنند. وقتی زوجین با مشکلات زناشویی روبرو می شوند، ممکن است ندانند که چه زمانی مناسب است که به مشاوره زناشویی کاردیتو بپردازند. در اینجا هفت دلیل خوب آورده شده است.

  1.  مشاوره زناشویی برای زمانی که ارتباطات منفی شده است:

هنگامی که ارتباطات زناشویی رو به وخامت است، بازگرداندن آن در جهت صحیح، دشوار است، ارتباط منفی زناشویی می تواند شامل مواردی باشد که یکی از زوجین یا هر دوی آنها احساس افسردگی، ناامنی، بی اعتنایی یا میل به سکوت دارند. این همچنین می تواند شامل لحن گفتگو باشد. به یاد داشته باشید چیزی که می گویید مهم نیست، بلکه نحوه بیان آن مهم است. ارتباطات منفی زناشویی همچنین می تواند شامل هرگونه ارتباطی باشد که نه تنها منجر به  صدمه ای احساسی شود بلکه سوء استفاده زناشویی عاطفی یا جسمی و همچنین ارتباطات غیر کلامی زناشویی را نیز در پی دارد.

  1. مشاوره زناشویی هنگامی که یک یا هر دو شریک زندگی رابطه خود را دارد

بازیابی یک امر غیرممکن نیست، اما تلاش زیادی را می طلبد. تعهد و تمایل به بخشش و پیشرفت به جلو نیاز دارد. هیچ فرمول جادویی برای بهبودی یک رابطه وجود ندارد. اما اگر هر دو فرد متعهد به فرایند درمانی باشند و صداقت داشته باشند، ممکن است رابطه زناشویی و همسرداری نجات یابد.

3. مشاوره زناشویی هنگامی که زن و شوهر احساس می کنند فقط با یکدیگر در یک مکان زندگی می کنند

برای اینکه زوج ها بیشتر از اینکه همسران زناشویی باشند با هم دوست باشند، نیاز به مشاوره تلفنی زناشویی است. این بدان معنا نیست اگر زوج همه کارها را با هم انجام ندهند با مشکل روبرو هستند. اگر کمبود ارتباط، مکالمه و صمیمیت یا هر عنصر دیگری وجود داشته باشد که زوج ها احساس کنند که آنها فقط با هم زندگی می کنند، این ممکن است نشانه ای از این باشد که مشاوره تلفنی رایگان می تواند کمک کند تا نیازات زوج در رابطه زناشویی را تشخیص دهد.

4 مشاوره زناشویی وقتی زوجین نمی دانند چگونه اختلافات خود را حل کنند:

هنگامی که یک زوج شروع به اختلاف نظر می کنند و از اختلاف نظر آگاه می شوند، دانستن تنها نیمی از نبرد است. بارها شنیده ام که زوج ها می گویند، ما می دانیم چه اشتباهی است، اما ما فقط نمی دانیم چگونه آن را برطرف کنیم. این زمان مناسبی برای مشاوره زناشویی است. اگر زوج گیر کرده باشد، یک مشاوره همسرداری ممکن است بتواند آنها را در جهت درست حرکت دهد.

5 ضروریت راهنمایی زناشویی هنگامی که یکی از زوجین از روی احساسات منفی عمل کند:

احساسات منفی مانند نارضایتی یا ناامیدی می توانند به رفتارهای مضر و آسیب رسان تبدیل شوند. می توان روابط زوجین را به خاطر بیاورد که همسر به دلیل ناسازگاری های شوهرش بسیار صدمه دیده است. اگرچه او موافقت کرد که در این رابطه بماند و کارهایی را انجام دهد، اما بسیار کینه توز شد. زن به طور هدفمند کارهایی را انجام می دهد تا شوهرش فکر کند که با او بی تفاوت است. او می خواست که شوهرش همان دردی را که او احساس می کند احساس کند. یک مشاور زناشویی می تواند به زن و شوهر کمک کند تا احساسات منفی را برطرف کنند و راه های بهتری برای بیان آنها پیدا کنند.

6 مشاوره همسرداری هنگامی که جدایی تنها راه حل است

هنگامی که یک زوج با هم اختلاف نظر دارند یا بحث می کنند، استراحت اغلب کمک کننده است. با این حال  برخی افراد در مواقع اختلاف خانه را ترک می کنند که این نشان دهنده نیاز به مشاور تلفنی رایگان زناشویی است. گذراندن وقت به دور از خانه معمولاً وضعیت را بهبود نمی دهد. در عوض، این فکر را تقویت می کند که گذراندن زمان مفید است و اغلب منجر به جدایی های موقت بیشتر می شود. هنگامی که شریک زندگی برگردد، مشکل هنوز وجود دارد و نیاز به مشاوره است.

7. مشاوره زوج درمانی هنگامی که یک زن و شوهر به خاطر فرزندان در کنار هم هستند

اگر یک زوج احساس کنند که به خاطر فرزندان در کنار هم بودن عاقلانه است، نیاز به مشاوره زناشویی یا Marital counseling است. در این موارد زوجین تصور می کنند این کار برای فرزندان مفید است ولی اگر زوجین بتوانند مسئله را حل کنند و به سمت یک رابطه مثبت و سالم حرکت کنند، بهترین تصمیم است. وقتی زوج ها تصمیم می گیرند که در کنار هم باشند، هیچگاه فرزندان عامل تعیین کننده نخواهند بود.

همه ازدواج ها قابل نجات نیست. در فرآیند مشاوره جنسی، ممکن است برخی از زوج ها بدانند که از هم جدا بودن بهتر است. با این حال، برای آن دسته از روابطی که می توان نجات داد و برای آن دسته از زوج ها که مایل به انجام این روند هستند، مشاوره ممکن است بتواند به آنها یادآوری کند که چرا عاشق شده اند و رابطه آنها را حفظ کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *